HÜDA PAR Dans Gösterisine Tekbirli Saldırıyı Savundu! Aynı Yerde İlahi Etkinliği Yapılacak

Diyarbakır’da Tema Parkı’ında ‘Caz Pikniği’ndeki dans etkinliğine saldıranlara HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Faruk Dinç sahip çıktı. Sosyal medya hesabından ‘Sapkınlığa Hayır’ yazılı bir görsel paylaşan Faruk Dinç şu ifadeleri kullandı:

SALDIRIYI BU SÖZLERLE SAVUNDU

“Diyarbakır’da kamuya açık olan bir alanda sözde “dans etkinliği” adı altında, toplumun değer yargılarının hedef alınarak teşhircilik yapılması halkımızı rahatsız etmiş ve tepkisini çekmiştir.

Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’da halka açık alanlarda, Kürt halkının örf ve adetlerine uygun olmayan, değerlerimizden uzaklaştıran, neslimizi ifsat eden bu asimilasyon projelerine karşı yetkililer gereken hukukî tedbirleri almalıdır.

Camiye yakın yerlerde, çocuklarımızın oyun oynadığı alanlarda gençliği hedef alarak ifsat çalışmaları yapanlar ve bunun arkasında duranlar her kim ise haklarında derhal yasal işlem başlatılmalıdır.

Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir.”

AYNI YERDE İLAHİ ETKİNLİĞİ

HÜDA-PAR, dans etkinliğinin düzenlendiği Tema Park’ta bu akşam 20.00’de kendileri etkinlik düzenleme kararı aldıklarını duyurdu.

‘Park Etkinliği’ne Davet’ başlığıyla afişi hazırlanan etkinlikte sinevizyon gösterisi yapacak, ilahi-ezgi’ dinletilecek, katılımcılara ikramlarda bulunulacak, hediye çekilişi yapılacak ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Etkinlik, yatsı namazı kılınmasıyla son bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x